Харчові отруєння.

Літо, на жаль, час не лише приємного відпочинку, але й період, коли зважаючи на підвищення атмосферних температур створюються сприятливі умови для виникнення і розвитку кишкових інфекцій, а саме: холери, черевного тифу, вірусного гепатиту А і Б, дизентерії, сальмонельозу, ботулізму, стафілококових отруєнь, ентероколітів.

Пам’ятайте!

До організму людини небезпечні бактерії потрапляють разом із харчами та водою.

Дотримуйтесь цих елементарних правил.

1. Не вживайте продукти, доброякісність яких у вас викликає сумнів.

2. Молоко вживайте тільки після кип’ятіння .

3. При купівлі продуктів, які швидко псуються, звертайте увагу на термін їх придатності.

4. Продукти, які швидко псуються, зберігайте при температурі не вище 6° за Цельсієм та дотримуйтеся терміну зберігання.

5. Не купуйте продуктів, які зберігаються не в холодильнику.

6. Сирі та готові продукти в холодильнику зберігайте окремо.

7. Салати вживайте лише свіжо приготовані.

8. Перед їдою обов’язково мийте руки з милом.

9. Перед вживанням чи приготуванням овочі, фрукти, зелень ретельно мийте під проточною водою.

10. Всі харчові продукти зберігайте в місцях, недоступних для гризунів і мух.

11. Не пийте сирої води з відкритих і необлаштованих джерел.

12. При появі симптомів харчового отруєння, не займайтеся самолікуванням, а негайно зверніться до лікаря.

Збережемо своє життя !

Обласний методичний кабінет БЖД населення


Перша медична допомога при укусі скорпіона

Укус скорпіона. Їх укуси викликають гострий біль у місці укусу, де розвивається набряк, гіперемія, іноді з‘являються міхури із серозною рідиною. Симптоми інтоксикації проявляються нездужанням, запамороченням, головним болем, ознобом, сонливістю, виділенням слизу з носа, слинотечею, потовиділенням. Зазначені симптоми тривають не більше 1-2 діб.

Перша допомога до прибуття лікаря: постраждалого тепло закутують, на місце укусу накладають мазь Вишневського.

Перша медична допомога при укусі каракурта

Після укусу каракурта, протягом 10-20 хв., виникає картина загальної інтоксикації: з‘являється різко виражена м‘язова слабкість; хитка хода; болі в кінцівках, попереку і животі. Обличчя гіперемоване, температура тіла підвищується до 38-390 С, з‘являється озноб, пітливість. Хворі не можуть встати на ноги, кричать від болю, кидаються в ліжку. Іноді бувають затримки кало- і сечовипускання. Місцеві ознаки укусу відсутні. Ознаки інтоксикації тривають від 4 до 12 днів. Прогноз сприятливий.

Перша допомога до прибуття лікаря: постраждалому дають пити; зігрівають кінцівки і тіло грілками. При затримці дефекації показана клізма, при затримці сечовипускання – катетеризація.

Перша медична допомога при укусах ос і бджіл

При укусах ос і бджіл необхідно видалити жало з ранки, накласти холодну примочку на уражене місце. При гіперреактивних проявах необхідно відправити постраждалого до медичної установи для проведення інтенсивної антиалергічної терапії.


Близько 700 видів рослин можуть викликати важкі чи смертельні отруєння людей.

Токсичною речовиною отруйних рослин є різні сполуки, що належать переважно до алкалоїдів, глюкозидів, кислот, смол, вуглеводнів тощо.

За ступенем токсичності рослини поділяють на;

- отруйні (біла акація, бузина, конвалія, плющ тощо) :

- сильно отруйні (наперстянка, олеандр тощо);

- смертельно отруйні (білена чорна, беладона, дурман звичайний).

Характеристика дії отруйних рослин на організм людини

Назва отруйної рослини Час початку дії Характеристика дії на організм людини
Білена чорна через 30-40 хв. Почервоніння обличчя і шиї, збуджений стан, судоми рук та ніг, галюцинації, слинотеча, а згодом сухість і роті
Цикута через 5 хв. Часте блювання, сильна слинотеча, запаморочення, блідість шкіри, заявляються сильні судоми
Гриби від 15 хв. до 2-3 діб Нестерпний біль під грудьми, постійне блювання, згущення крові, судоми; призводить до летальних випадків.

Причинами гострих отруєнь рослинними отрутами може служити самолікування (прийом настоянок та відварів з трав без консультації з лікарем); зовнішня схожість з неотруйними рослинами, що частіше зустрічається серед дітей (наприклад, вороняче око нагадує ягоди чорниці, ягоди беладони схожі на вишню, насіння блекоти - на мак і т.д.).

Серед небезпечних рослин називають амброзію полинолисту, яка з’явилася в Україні у 1925 році, і розповсюдилася майже на всій її території (крім Карпат). Під час масового цвітіння (липень, серпень, початок вересня) ця рослина продукує величезну кількість пилку, який є потужним алергеном. Надихавшись його, людина ризикує отримати, як мінімум, сінну лихоманку – тече з носа та очей, підвищується температура. Якщо людина уже страждає якимось захворюванням дихальних шляхів, наприклад, задухою, то пилок амброзії здатен спровокувати набряк легенів, що ймовірно, може призвести навіть до смерті. Ефективних ліків поки що немає. Єдиний вихід – триматися подалі від цієї рослини, поки вона квітує.

Обласний методичний кабінет БЖД населення

НМЦ ЦЗ та БЖД Київської області

Кiлькiсть переглядiв: 339

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/images/ato/YngsNCPRz0A.jpg

/Files/images/metodkabnet/razdelitel_33.gif

Директор школи Корнієнко Олександр Григорович 5-71-62
 Заступник директора з виховної роботи Симоненко Лариси Борисівни 5-23-66  Соціальний педагог школи Берлюти Оксани Вікторівни 5-23-66  Психолог школи 5-23-66
 Кримінальна міліція у справах неповнолітніх тел. 5-29-86  Районний відділ освіти тел. 5-70-76  Служба у справах неповнолітніх тел. 5-58-76  Соціальна служба у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-44-40  Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-13-06  Управління праці та соціального захисту населення. Відділ звернення громадян та соціальних виплат дітей та молоді тел. 5-26-38  Відділ з призначення допомоги тел. 5-60-39
Гаряча лінія
 Всеукраїнська дитяча лінія тел. 0-800-500-21-81 ( безкоштовно, анонімно )  Кабінет « ДОВІРИ » тел. 5-44-40 ( анонімно )  Комітет сприяння захисту прав дитини м. Київ, тел. 295-26-96  Всеукраїнський комітет захисту прав людини м. Київ, пров. Шевченка 13/21-в. к.8,тел. 228-87-83  Міжнародний Гуманітарний Центр „Розрада”, тел 234-83-68  Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей: тел. 0-800-500- 33 -50  Телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім’ї : тел. 044– 451- 5- 451  Урядова телефонна «гаряча лінія»: 0-800-507-309

Дата останньої зміни 23 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!