/Files/images/2017-2018nr/87933377.jpg

Коли батьківські збори в радість: секрети успішної організації

Батьківські збори — основний спосіб взаємодії з батьками учнів. Тому важливо правильно спланувати їх та ефективно провести. Як організувати батьківські збори, аби вони мали результат, а не перетворювалися на «повинність»?

Батьківські збори мають залучати батьків до співпраці, до активної участі в житті навчального закладу, виховувати педагогічну культуру батьківської громади. Що ж зробити, аби вони пройшли ефективно?

Готуємося

Заздалегідь продумайте, як проводитимете збори. Передусім подбайте про присутність батьків. Для цього доручіть класним керівникам оповістити батьків про захід мінімум за тиждень. Така передбачливість дисциплінує батьків ідає зрозуміти, що навчальний заклад опікується проблемами родини й приділяє співпраці знею значну увагу.
Наперед домовтеся з фахівцями, які допоможуть вам провести збори: вчителями-предметниками, соціальним педагогом, практичним психологом, медичними працівниками, іншими фахівцями. Визначте з ними тематику виступів, питання, на які слід акцентувати увагу, регламент.
Якщо плануєте дати слово комусь із присутніх, батьківському комітету— повідомте їх про це заздалегідь, аби вони мали змогу підготуватися.
Готуючись до виступу, скористайтеся такою схемою:
  • чітко визначте тему;
  • доберіть необхідний матеріал (ілюстрації, документи);
  • складіть план у логічній послідовності;
  • прочитайте доповідь кілька разів уголос;
  • запам’ятайте доповідь.
  • За потреби напишіть план-конспект зборів. Це надасть упевненості у своїх силах, можливість чітко висловити думки, продумати акценти, відповіді на найвірогідніші запитання.
Дотримуйтеся «золотого» правила спілкування: почніть із позитивних моментів, потім перейдіть до менш приємних. Завершити можна планами і перспективами на майбутнє
Успішність зборів багато в чому залежить від того, чи зможете ви справити на батьків приємне враження своїм зовнішнім виглядом, поведінкою і манерами.
Продумайте свійзовнішній вигляд. Стиль одягу має бути діловим. Особливу увагу приділіть взуттю, аксесуарам. Батьківські збори— не місце, де демонструють прикраси.
Проявіть необхідні для позитивного іміджу якості:
  • цілеспрямованість;
  • рішучість;
  • гнучкість мислення і поведінки;
  • ініціативність;
  • уміння спілкуватися і подобатися людям.

Як провести

Щоб збори пройшли успішно, дотримуйтеся такихправил:
  • «Залиште за дверима» поганий настрій.
  • Починайте збори увстановлений час, без запізнень.
  • Усміхніться, встановіть зоровий контакт із учасниками зборів.
  • Обов’язково привітайте присутніх і зверніться до них ізвступним словом.
  • Почніть із визначення тем, проблем і аспектів, які порушуватимуться на зборах.
Стануть також у пригоді рекомендації, подані уДодатках 1, 2
На зборах ви маєте інформувати батьків, а не констатувати помилки та невдачі їхніх дітей. Також не слід обговорювати і засуджувати поведінку учнів прилюдно.
Будуйте збори в формі діалогу, а не монологу. Залучайте батьків до прийняття рішень, обмінюйтеся думками, ідеями, шукайте шляхи усунення проблем і труднощів.
Підкресліть, що ви неодмінно відповісте на всі запитання батьків укінці зборів. Поясніть, що ви завжди готові зустрітися і обговорити проблеми віндивідуальному порядку. Для цього визначте час і місце. Доведіть до відома мам і тат, що вкрай небажано втручатися в навчальний процес, телефонувати і приходити в клас під час уроку.
Не говоріть занадто швидко, повільно або тихо. Тон бесіди завжди має залишатися доброзичливим, тактовним і витриманим.

Як завершити

Не затягуйте зустріч. Залиште час у кінці заходу, аби відповісти на запитання батьків.

Після завершення зборів обов’язково зробіть висновки, сформулюйте рішення, до яких ви прийшли разом.

Попередьте батьків, що не вся інформація, яка обговорювалася, має бути відома учням.

Поінформуйте про наступні збори: приблизний час і теми, які порушуватимуться.

Наприкінці зборів подякуйте батькам за присутність.

Усі засідання батьківських зборів слід протоколювати.

Томускладайте протокол проведення зборів. Як написати порядок денний зборів? Виберіть секретаря. У його обов’язки входитиме стенографування, впорядкування документації. Він заноситиме до протоколу короткий виклад кожного питання із зазначенням прізвища, імені й по батькові кожного доповідача.

/Files/images/2017-2018nr/foto/hhftpy.jpg/Files/images/2017-2018nr/foto/wn56cm.jpg

/Files/images/a_foto/lineechka-24.gif

Пам'ятка для батьків

Дорогі батьки!

Нехай ці правила, перевірені життям, допоможуть Вам у вихованні дитини, в налагодженні добрих взаємин з нею, в зміцненні Вашого авторитету, взаємної пошани і любові. Це можливо, якщо у Вашій сім'ї:

> Довіра - основне правило.

> Завжди дитині Ви говорите правду.

> Прагнете бути прикладом для дитини.

> Поважаєте дитину як особистість, що має право на свою точку зору.

> Радитеся з дитиною.

> Не обманюєте дитину.

> Вчите правильно оцінювати свої вчинки і вчинки інших людей.

> Не ставите за мету добитися повної слухняності з першого слова, дайте можливість переконатися дитині в чому вона права або не права.

> Якщо дитині потрібна допомога, справи відкладайте на потім.

> Вихід з безвиході - жарт.

> Телевізор добре, а природа краще.

> Пізнання читання - радість для всієї сім'ї. Постійно читайте вголос.

> Засуджуючи дитину за вчинок, згадуйте себе в її віці.

> Знайте друзів своєї дитини і запрошуйте їх в будинок.

> Увечері всією сім'єю обговорюйте, як пройшов день.

/Files/images/a_foto/lineechka-24.gif

Десять кроків,

щоб стати кращими батьками

1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

2. Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.

3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.

4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.

5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися, коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли з Вами чинили несправедливо.

6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.

7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.

8. Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.

9. У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними у їх дотриманні, проте намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого – відміняється.

10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.

Кiлькiсть переглядiв: 2153

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/images/ato/YngsNCPRz0A.jpg

/Files/images/metodkabnet/razdelitel_33.gif

Директор школи Корнієнко Олександр Григорович 5-71-62
 Заступник директора з виховної роботи Симоненко Лариси Борисівни 5-23-66  Соціальний педагог школи Берлюти Оксани Вікторівни 5-23-66  Психолог школи 5-23-66
 Кримінальна міліція у справах неповнолітніх тел. 5-29-86  Районний відділ освіти тел. 5-70-76  Служба у справах неповнолітніх тел. 5-58-76  Соціальна служба у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-44-40  Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту тел. 5-13-06  Управління праці та соціального захисту населення. Відділ звернення громадян та соціальних виплат дітей та молоді тел. 5-26-38  Відділ з призначення допомоги тел. 5-60-39
Гаряча лінія
 Всеукраїнська дитяча лінія тел. 0-800-500-21-81 ( безкоштовно, анонімно )  Кабінет « ДОВІРИ » тел. 5-44-40 ( анонімно )  Комітет сприяння захисту прав дитини м. Київ, тел. 295-26-96  Всеукраїнський комітет захисту прав людини м. Київ, пров. Шевченка 13/21-в. к.8,тел. 228-87-83  Міжнародний Гуманітарний Центр „Розрада”, тел 234-83-68  Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей: тел. 0-800-500- 33 -50  Телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім’ї : тел. 044– 451- 5- 451  Урядова телефонна «гаряча лінія»: 0-800-507-309

Дата останньої зміни 05 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!